Uğur Hazırlık Anadolu liseleri | Hatay Şehri - Hatay Haberleri
Ana Sayfa
Dolar : 2,3161 Euro : 2,8322 Bist : 83.574

Ana Sayfa >> Uğur Hazırlık Anadolu liseleri16.12.2013 19:15

Uğur Hazırlık Anadolu liseleri

Uğur Hazırlık Anadolu liseleri


Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, eğitime yeni bir bakış açısı kazandıracak olan Uğur Hazırlık Anadolu Liseleri’nin Anadolu’daki ilk Şubesini Antakya’da açtı.


Bu haber 593 kez okundu.

 BAHÇEŞEHİR Uğur Eğitim Kurumları’nın 45 yıllık deneyimi, başarısı ve vizyonu ile Türkiye’nin en özgün lisesi olarak eğitime yeni bir bakış açısı kazandıran Uğur Hazırlık Anadolu Liseleri’nin Anadolu’daki ilk şubesi Hatay’da törenle açıldı.Törene Adalet Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Bahçeşehir Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, yerel yöneticiler ve çok sayıda davetli katıldı.

Bilgiyi yönetenler bugün dünyayı yönetiyor

Törende konuşan Adalet Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, bugün çok petrolü olanların dünyayı yönetmediğini belirterek, “Altın madenleri, gümüş madenleri olanlar hiç değil. Bugün dünyayı yönetenler bilgiye hükmedenlerdir. Yani bilgiyi yönetenler bugün dünyayı yönetiyor. Dünya’da kalkınma ile bilgi paralel olarak başa baş gidiyor. Eğitimini iyi kurgulamış ve insanını iyi eğitmiş toplumlar, dünyanın en önde gelen, en zengin toplumları.” dedi.

Güç ve zenginlik bilgiyle olur

Bu açıdan Türkiye’deki eğitim kurumlarının seviyesi, ortaya koyduğu performans toplumun geleceğini inşa eden bir tabloyu ortaya koyduğunu ifade eden Ergin, “Bu yüzden Türk eğitim sisteminde devamlı bir arayış ve dönüşüm yaşanıyor. Dünya üzerinde bugün muktedir olan ülkeler bilgiyi iyi taşıyan, nesillerini bu bilgi ile yoğurup, yetişmiş insan gücüne sahip olan toplumlar olarak en iyi noktadalar. Onun için güç, zenginlik bilgiyle oluşuyor ve dünya’da sözünüz olacaksa bu ancak bilgiyle olacak.” dedi.

Bu yetmez daha da istiyoruz

“Bu yüzden bu kadar seçkin bir kurumu Hatay’ımıza, Antakya’mıza kazandıran değerli müteşebbisimiz Enver Yücel’e teşekkür ediyorum.” Diyen Bakan Ergin, “Ama şunu da söylemek istiyorum. Bu hizmete evet diyoruz. Ama yetmez. Dahasını da üniversitenizin fakültelerini de istiyoruz. Hatta Medeniyet üniversitesi neden olmasın. Burası Doğunun kraliçesi olarak adlandırılır. Kraliçemiz biraz bakımsız kalmış, sağı solu dökülüyor. Ama inşallah bu kraliçesi toparlayacağız. Tarihteki şanına şöhretine kavuşturacağız.” diye konuştu.

Dünyanın 8 ülkesinde eğitim yatırımım var

Bahçeşehir Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’de Türk Milli Eğitim hayatında önemli bir açılaşa imza attıklarını belirterek, “Dünyanın her ülkesinde eğitimin nereye gittiği ile ilgili çalışmalarda bulunuyorum. Amerika’sından Hong Hong’una kadar da dünyanın 8 ülkesinde eğitim yatırımım var. Bir kısım yerlerde okullarımız bir kısım yerlerde de dershanelerimiz var. Ben 40 yıldır bir eğitimciyim. 3 odalı bir dershaneden başladığımız birikimlerle 40 kampüs 120 okula ulaşan Bahçeşehir Kolejleri’nin Türkiye’nin her bölgesinde yaygın hizmet ağı olan bir kurumun yöneticisiyim.” dedi.

16 bin üniversite öğrencimiz var

Bunların yanında 16 yıl önce kurdukları Bahçeşehir Üniversitesinin de mütevelli heyet başkanı olduğunu belirten Yücel, şöyle devam etti; “16 bin öğrencimiz, bine yakın akademisyenimiz ve 300’e yakın uluslar arası bağlantıları olan Türkiye’nin güçlü üniversitelerinden biriyiz. Bugün tartışılan dershaneler komsettinin de en eskilerinden birisiyim. 45 yıldır da bununla uğraşıyorum.”

Zamanla ortaokul da olabilir

“Hatay’da Anadolu’daki ilk lisemizi açıyoruz. Bu Türkiye’deki 3. lisemiz. 2014 yılında Anadolu’da bu şekilde 50-60 tane daha lise açacağız. Buda dershane ile okulu birleştiren o müfredatı birlikte yapan o anlayışı orta gelirli aile düzeyine sunup öğrencilerimize de bir gününü vererek akademik anlamda güçlü bir eğitim öğrenme verme mantığı ile hareket eden lise. Zamanla ortaokulda olabilir.”

Her öğrencimiz üniversiteye girecek

“Biz burada müzik, resim, sanat bunlara çok bakmayacağız. Çünkü Türkiye’de böyle bir lisede yok. Benim önerim şu. Her ilçeye her ile her çocuğun gidebileceği sanat okulları, spor merkezleri yapılmalı, akademik bilgisini öğrenciler burada almalı, mümkünse bir günü iki günü boş olup kişiye özel sporunu oralarda yapmalı. Biz burada akademik dolgunlukla ders vereceğiz. Çok iyi matematik, fen, sosyal bilgiler öğreteceğiz. Her öğrencimizde kendisine uygun bir üniversiteye gidecektir.”

Giremezse biz suçluyuz

Bu üniversite Türkiye’de olabilir, bu üniversite bütün dünyada olabilir. Bizim çocuklarımız sadece Türkiye’deki üniversitelerde değil, Harvard’ı, Stanford’u da düşünmeli. Almanya’yı İngiltere’yi de düşünmeli. Artık Türk çocukları dünyanın her yerine yayılmalı. Yani bu komsetteki lise, Uğur Hazırlık Liseleri öğrencileri hem akademik olarak, okul derslerine, hemde sınavlarına hazırlayacak, her öğrenciye tek tek ulaşıp onların yeteneklerine göre de iyi bir üniversiteye yerleşeceklerdir. Biz her zaman bu iddiada olacağız. Eğer öğrenci bunun gibi okullara gelip 4 yılını bitirdikten sonra bir üniversite giremiyorsa biz suçlu olacağız.”

Anadolu’daki ilk şube Antakya’da açıldı

Uğur Hazırlık Liseleri Hatay Şubesi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Aslan’ın da yaptığı konuşmanın ardından Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın Anadolu’daki ilk şubesi olan Uğur Hazırlık Anadolu Lisesi Hatay Şubesi , Törende konuşan Adalet Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin tarafından açıldı.Tören Uğur Hazırlık Anadolu Lisesi’nin gezilmesi ile sona erdi.


Diğer GENEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder


Hava Durumu
http://www.hataysehri.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright